Која е диетата „Возљубена", колку можете да изгубите тежина, што можете да јадете и пиете

суштината и принципите на исхраната

Врз основа на времетраењето на диетата и нејзината сериозност (повеќе за ова подолу), секој ден ќе ви биде дозволен одреден сет на производи за тој ден. Оваа листа мора да се следи. И вклучете во вашиот секојдневен живот барем минимален сет на физички вежби за да го започнете процесот на губење на тежината.

Колку вишок килограми можете да изгубите

Неопходно е да се изгради на почетниот број на вагата.

Во просек, прегледите ни овозможуваат да зборуваме за 4-5 килограми изгубени неделно од омилената диета, предмет на поштеден режим и околу 7-10 кг со строг режим.

Со тринеделна и четиринеделна диета може да одат повеќе од 10 кг.

Како и зошто се губат килограмите

Омилената диета носи неколку услови одеднаш кои помагаат брзо да ги изгубите вишокот килограми:

Го принудува телото да се приспособува на нов нутриционистички систем секој ден. Ова го забрзува метаболизмот и согорува повеќе калории.

Менито за примероци е дизајнирано да создаде калориски дефицит.

Деновите за пиење се денови на пост, тие ја отстрануваат течноста од ткивата.

здрави сокови на диета

Добрите и лошите страни

Како и секоја диета, омилената има и предности и недостатоци.

Предности:

 • брзо губење на тежината од 7 до 10 кг за една недела;
 • количината на храна може да биде која било;
 • краток курс;
 • чистење на цревата од штетни материи.

Од минусите:

 • невозможно е да се направи редовна исхрана, тоа ќе предизвика непоправлива штета на здравјето;
 • во тој процес, некои хронични болести може да се влошат;
 • постои можност за зголемување на крвниот притисок;
 • диетата се состои од мала количина на макро- и микроелементи, затоа, веднаш по завршувањето на курсот, дополнително околу.

Контраиндикации:

 • доење, бременост;
 • дијабетес мелитус од било кој тип;
 • нарушувања на гастроинтестиналниот тракт;
 • бубрежна инсуфициенција, гастритис;
 • патологија на срцето;
 • висок крвен притисок;
 • склоност кон ментални промени;
 • бавен метаболизам.

Правила за исхрана

За време на избраниот период, ќе треба да се придржувате до опишаната диета во текот на секој ден. Во исто време, можете сами да изберете диета од вашата омилена храна. Ако е ден за пиење, тогаш во текот на денот можете само да пиете. Ова се најстрогите денови, но многу продуктивни. Постојат многу опции за времетраењето на диетата. Ви препорачуваме реално да ги процените вашите силни страни и мотивација и да го изберете најсоодветниот пат за вас сега.

Може да биде 7, 12, 14, 21 или 30 дена.

колку дена трае диетата

Седумдневниот систем е најприфатлив. Вака изгледа нејзината диета:

 • 1 ден - пиење;
 • 2 ден - зеленчук;
 • 3-ти ден - пиење;
 • 4-ти ден - овошје;
 • 5-ти ден - протеини;
 • 6-ти ден - пиење;
 • 7-ми ден - урамнотежена исхрана.

Список на дозволени и забранети производи

Без разлика на денот, доколку навистина сте наместени на резултатот, треба да ги исфрлите од исхраната штетната храна, мајонезот, шеќерот, солта. Исто така, треба да се воздржите од алкохол (исклучок може да биде суво вино). Во случај на најдолга верзија на Омилената диета за 30 дена, шеќерот треба да се замени со мед, а сол во разумни количини е прифатлива.

Водата дефинитивно ќе биде на листата на препорачани производи. Секој ден - најмалку 2 литри. Пијте зелен (незасладен) чај.

Ден Дозволено Забрането / не се препорачува
Пиење Вода, слаб чај, кафе со малку маснотии кефир без млеко и шеќер, јогурт со малку маснотии, супи, чорби, млеко Пијалоци со шеќер (вклучувајќи сода), јогурт со вкус, пакувани сокови
Зеленчук Варен, суров, печен зеленчук во која било форма, салати од зеленчук со прелив од лимон (без сол) Мајонез и путер како прелив. Не се препорачуваат компири, конзервиран зеленчук.
Овошје Сурово овошје, печено во рерна, овошни салати Се препорачува да се воздржите од банани и грозје.
Протеини Месо од живина, риба, јајца од пилешко или препелица, сирење со малку маснотии, урда, други млечни производи Масло за пржење (користете варени гради, печете риба).
Не јадете масно месо: свинско, јагнешко месо.

Одобрени производи

Табелата дава список на дозволени производи за секоја дневна фаза. Изберете производи кои одговараат на вашиот вкус, па ќе се спасите од нарушување на програмата за исхрана.

Ден Цел Одобрени производи
еден Пиење Чорби со малку маснотии, супи без зачини и сол, зелени или билни чаеви, негазирана вода (не ледена вода), млеко без маснотии, пијалоци со кисело млеко.
2 Зеленчук Краставици, домати, кромид, моркови, слатки пиперки, тиквички, домати, сите видови зелка, какви било зелени, салати од зеленчук.
3 Пиење Списокот е сличен на првиот ден.
четири Овошје Јаболка (може да се пече со цимет), портокали, грејпфрути, киви, persimmons.
5 Протеини Варена риба, пилешко, телешко, мисирка, зајачко месо, јајца.
6 Пиење Списокот е сличен на првиот ден.
7 Избалансиран Житарици, леб од цели зрна, зеленчук, овошје, протеинска храна (јајца, пилешко), супи и чорби со малку маснотии.

Мени за 7 дена

Класична (тврда) верзија

Опцијата за строга диета претпоставува дека сте подготвени за значителни ограничувања во исхраната. Со оваа опција, ќе бидете во калориски дефицит. Покрај производите од трпезата, во текот на денот се дозволени само вода и зелен чај без шеќер.

Примерок мени:

Ден примерок мени
1 (Може да се пие) Дистрибуирајте 1-2 литри кефир без маснотии во текот на денот, пијте кога се чувствувате гладни
Ден 2 (Пиење) Дистрибуирајте 1-2 литри кефир без маснотии во текот на денот, пијте кога се чувствувате гладни
Ден 3 (овошје: јаболко) Свежи јаболка, јаболко свежо, печени јаболка се дистрибуираат 5-6 пати на ден
Ден 4 (протеини) 300 грама варено посно пилешко месо поделено 5-6 пати во текот на денот
Ден 5 (протеини) 300 грама варено посно пилешко месо поделено 5-6 пати во текот на денот
Ден 6 (протеини) 300 грама варено посно пилешко месо поделено 5-6 пати во текот на денот
Ден 7 (сирење и вино) 5-6 оброци, секој: 50 ml суво вино и околу 30-40 g тврдо сирење

Лесна опција

Доколку не сте подготвени или поради здравствени причини не ви се препорачува опција за напорна диета, можете да се придржувате до штедлива диета. Обезбедува поразновидна исхрана и ќе чувствувате помалку глад.

Ден примерок мени
1 (Може да се пие) Појадок: незасладен чај Ужина: 200 мл кефир со малку маснотии
Ручек: пилешка супа без сол 200 мл

Ужина: јогурт 150 мл

Вечера: чаша обезмастено млеко

Ден 2 (зеленчук) Појадок: 2 свежи домати
Втор појадок: салата од свежа зелка со краставици и билки, зачинета со сок од лимон и капка маслиново масло

Ручек: парен зеленчук

Ужина: краставица

Вечера: Салата од краставици, домати, слатки пиперки и билки

Ден 3 (Пиење) Појадок: 150 ml незасладен јогурт
Ужина: 200 мл обезмастено млеко

Ручек: 200 мл пилешка несолена супа

Ужина: 200 мл млеко

Вечера: чаша кефир

Ден 4 (овошје) Појадок: 2 портокали
Ужина: грејпфрут

Ручек: салата од зеленчук облечена со сок од лимон

Ужина: јаболко

Вечера: круша и грејпфрут

Ден 5 (протеини) Појадок: 2 варени јајца
Ужина: 100 гр сирење

Ручек: 150 гр варено пилешко филе и 100 гр варен грашок

Ужина: јогурт со малку маснотии

Вечера: варена или печена риба

Ден 6 (Пиење) Појадок: зелен чај
Ужина: 200 мл кефир со малку маснотии

Ручек: 200 мл пилешка супа без сол

Ужина: 200 ml сок од грејпфрут

Вечера: 150 ml јогурт

Ден 7 (балансирано) Појадок: 2 варени јајца
Ужина: јаболко и круша

Ручек: 150 мл варено пилешко филе и супа

Ужина: 150 гр урда со малку маснотии

Вечера: салата од свеж зеленчук зачинета со сок од лимон и маслиново масло

Правила за излез од диетата

На крајот од диетата, излегувајте од неа внимателно, постепено - не јадете до ситост, немојте веднаш да скокате на висококалорична масна и слатка храна, инаку сите напори ќе паднат на ништо.

Посветете повеќе внимание на составувањето на менито за да биде разновидно, а не досадно и вкусно. Гответе супи со сецкани билки и јајца, тепсија, чорби од зеленчук, морска храна, печено пилешко филе со сирење. Какво апетитивно и задоволувачко мени за еден ден! Верувај ми, таквата диета нема да доведе до зголемување на телесната тежина. Главната работа е да направите мали порции, по 150-250 грама и да јадете 4-5 пати на ден. Пијте колку што е можно повеќе чиста филтрирана вода, до 2, 5 литри дневно. И колку што е можно помалку сол.

За да ја задржите тежината и да изгубите тежина, ве советуваме да правите 1-2 дена за истовар во неделата, избирајќи го менито на кој било ден на диета и секогаш ќе бидете во форма!

Мени за 12 дена

Постојат неколку опции за таква диета.

Се сведува на фактот дека ја користите 2-неделната шема на исхрана опишана погоре. Но, ги отстранувате 7-ми и 14-ти ден. Бидејќи ги отстрануваме „најхранливите" денови, кога речиси и не се чувствувате гладни, оваа опција за диета не е лесна.

Опцијата 2 е уште потешка. Шест дена треба да ја следите нутритивната шема за поштедна седумдневна диета. Тогаш исхраната ќе биде како што следува:

 • 7-ми ден - истовар (пијте само вода);
 • 8-ми ден - зеленчук;
 • 9-ти ден - истовар (пијте само кефир без маснотии);
 • 10-ти ден - протеини (300 грама варени пилешки гради);
 • 11-ти ден - истовар (пијте само зелен чај);
 • 12-ти ден - избалансиран (како последен ден во 7-дневната нежна верзија).

Мени за омилена диета за 14 дена: неколку фрази на крајот

омилени карактеристики на исхрана

Секој сака да го размрда телото, да добие резултати за 14 дена, а не да го обнови целиот свој живот на вистински начин долги години. Па, премногу се здебелив - па огладнев, паднав 10-15 килограми - и пак можете да се вратите на претходниот ритам. И како може таквите потреси да бидат корисни?

Забавувањето на метаболичките процеси го учи телото да заштеди. Една од последиците може да биде забрзувањето на акумулацијата на маснотиите кога со иста калорија и со исто оптоварување ќе се здебелите побрзо отколку пред диетата.

Нашето тело не е гумена топка. Удирајќи го боли. Покрај тоа, тој има свој „ум", независен од нашата свест. Се акумулира незадоволство ако прво се преоптоварува, се храни со сурогати, мафини, маргарин, брза храна, а потоа се става во услови на сериозно недоволно хранење во период од две недели. Можеби еднаш и можете да експериментирате - но подобро е да го направите поинаку.

Ослободете се од штетните желби за алкохол, пушење, седење на софата. Почнете да живеете активно, да пешачите, да спортувате, да одите на патувања, да танцувате, да одите во теретана. Направете ја вашата исхрана така што ќе ги добиете сите корисни материи, не јадете штетни, а во исто време уживајте во храната. Се чини само дека е тешко да се живее вака, а полесно е да се „стегне ременот" 14 дена.

Тоа е се за денес. Ви благодарам што го прочитавте мојот пост до крај. Споделете ја оваа статија со вашите пријатели. Претплатете се на мојот блог. И возеше понатаму!

Редоследот на алтернација на производите во исхраната за 21 ден

Принципот на градење мени за 3 недели ќе остане ист: ќе ги менуваме моно-диетите. Само во овој случај, секој блок ќе трае 3 дена. Ќе има некои уживање во опцијата за неделна диета за да му се олесни на телото да ги издржи ограничувањата.

правила за наизменични денови на диета
 • 1-3 дена - Пиење. Бидејќи периодот на исхрана е прилично долг, дозволени се 200 грама урда со малку маснотии и чаша желе;
 • 4-6 дена - зеленчук. Како и седумдневната диета, зеленчукот може да се јаде суров, динстаен, парен или варен. За разлика од класичната верзија, можете да додадете котлети од зеленчук, а маслиновото масло е прифатливо во салатата;
 • 7-9 дена - овошје. Овошје во која било форма. Во тринеделна верзија, можете да додадете јогурт во салатата;
 • 10-12 - месо. Овде е дозволено месо од живина со малку маснотии во варена или печена форма. Солта не може да се користи, но можете да го диверзифицирате вкусот со различни зачини;
 • 13-15 дена - Протеини. Овде, исхраната ќе биде риба, како и растителни протеини: ореви, мешунки;
 • 16-18 дена - вино и сирење. Количината на вино зависи од вас. Може да се замени со сок од калинка (300 ml). Можете да јадете околу 300 грама сирење дневно;
 • 19-21 ден - урамнотежена исхрана. Измешајте и гответе ја храната од сите претходни блокови. Таквата исхрана совршено ќе ве подготви за напуштање на диетата и ќе му помогне на телото да се прилагоди на „нормалната" исхрана.

Општи правила

Неодамна, „омилената диета" за слабеење добива огромна популарност. И тоа не е изненадувачки, бидејќи толку многу луѓе зборуваат за тоа како една од најефикасните диети. Покрај тоа, со негова помош можете брзо да изгубите до 10 кг вишок тежина. Но, како што знаете, најчесто убавината бара жртви: оваа диета е многу строга и е сериозен тест за човечкото тело.

Таквата диета може да биде со различно времетраење: 7, 12 и 14 дена. Секој ден од диетата е посветен на посебна група производи: овошје, зеленчук, протеини. Покрај тоа, исхраната содржи значителен број денови за пиење. Во такви денови, употребата на цврста храна е забранета, но можете да пиете пилешка супа, млеко, јогурт, кефир, компот, овошен пијалок и чај.

Покрај тоа, постои уште еден важен услов за таква диета - тоа е физичката активност. Никој не зборува за интензивен тренинг за сила, згора на тоа, со таква диета, тие се едноставно забранети. Се препорачува редовно прошетки, лесно џогирање и релаксација во базенот.

Диета „Омилена" 7 дена

Главната оригинална верзија на диетата трае една недела. За тоа време, не само што можете да се збогувате со вишокот килограми, туку и да го ослободите телото од згура,токсини, производи за распаѓање.

Доколку во пресрет на летото сте тргнале да ослабете за 10 килограми или повеќе, ве советуваме безбедно да ја држите оваа диета. Помага за намалување на волуменот на желудникот, помага за промена на вкоренетите навики во исхраната, е одлична помош при преминот кон правилна исхрана и слабеење дури и по завршувањето на диетата.

Принципот со кој се гради менито на диетата „Возљубена" за 7 дена е многу едноставен:

 • ден 1 - пиење, можете да користите чај, компоти и овошни пијалоци без шеќер, кефир, обезмастено млеко, природен јогурт, пилешка супа, свежо исцедени сокови, понекогаш кафе;
 • 2 ден - можете да јадете зеленчук во која било количина;
 • 3 ден - пиење;
 • 4 ден - можете да јадете овошје во која било количина;
 • ден 5 - протеин, ќе го засити телото со протеини;
 • 6 ден - пиење;
 • 7 ден - излез од „омилената" диета.

„Омилена" диета за 12 и 14 дена

Брзо, по појавувањето на неделната „омилена" диета, се појавија подолги опции. Еден од нив, метод за потрпелива и упорна - „омилена" диета 12 дена.

Во принцип, тоа е и нискокалорична диета: речиси секој ден едвај го достигнува потребниот минимум од 1200 kcal. Од ова е јасно дека исхраната воопшто не е избалансирана.

 • 1, 3 и 6 дена - повторно, пиење;
 • 2 ден - можете да јадете зеленчук во која било количина;
 • 4 ден - можете да јадете овошје во која било количина;
 • 5 ден - протеини;
 • 7 ден - ден за пиење, само вода;
 • 8 ден - можете да јадете зеленчук во која било количина;
 • 9 ден - кефир;
 • 10 ден - протеини;
 • 11 ден - пиење;
 • 12 ден - ден надвор од диетата со пет оброци: јајца, лесна супа, овошје, зеленчук, посно месо, кефир.

Третата, најдолга верзија на „Омилената" диета е опцијата од 2 недели. Се заснова на повторување на менито од 7 дена, но, и покрај времетраењето, се смета за поштедливо. Ова се должи на фактот дека сега ќе изгубите тежина не една недела, туку две, а исхраната веќе може да се трансформира, можеме да кажеме дека има време. Така, на пример, 50 гр посно месо може да се додадат во менито за ден на зеленчук, чаша кефир во овошниот ден, а зеленчук во денот на протеини.

Редоследот на алтернација на производите во исхраната за еден месец

Во овој случај, ќе ги менувате и моно-диетите по 3 дена.

 • 1-3 дена - Пиење. Покрај производите опишани во седумдневната диета, смути со овошје и млеко, супа од пире од зеленчук,
 • 4-6 дена - зеленчук. Можете да го диверзифицирате менито со чорба или задушени тиквички
 • 7-9 дена - Протеини . . Пареа котлети може да се подготват од месо од живина,
 • 10-12 дена - Овошје
 • 13-15 дена - Пиење
 • 16-18 дена - Зеленчук
 • 19-21 ден - верверички
 • 22-24 дена - Овошје
 • 25-27 дена - вино и сирење. За разлика од строгата верзија на неделната диета, овде е дозволен црн леб (200 g).
 • 28-30 дена - избалансиран. Ако покажете имагинација, можете да добиете разновидна исхрана.

Што велат нутриционистите за омилената диета

Лекарите веруваат дека воопшто има малку безбедни диети, секое прекршување на нормалната исхрана може да го погоди телото во најнеочекуваниот момент. Сите системи на постот добро согоруваат мускулна маса, но акумулацијата на маснотии брзо се враќа. Омилената диета спаѓа во категоријата екстремни системи, кога по некое време може да се здебелите уште повеќе.

Ако не сте дебели, туку само малку со прекумерна тежина, размислете за здрав начин на живот и правилна исхрана, не го измачувајте вашето тело со толку многу крути системи за гладување. Да не зборуваме дека без консултација со лекар, не се ни обидувајте да експериментирате на себе.

Што и да кажат лекарите, само вие сте одговорни за сопственото здравје, затоа размислете 7 пати пред да започнете со 7-дневната омилена диета.

Седумдневната диета е многу строга поради тридневното пиење кое не може секоја жена да го издржи. Нерамнотежата на витамини и минерали може да биде опасна по здравјето. Доколку сепак се одлучите за брзо слабеење, по совет на лекар, земете мултивитамин за време на постот.

Што да направите во случај на дефект

Диета дефект мила

Ако имало „дефект", најважно е да се запре на време. Ако сте изеле парче чоколадо, важно е да не паничите и да изедете уште неколку илјади калории, „оти уште сте пукнале".

Ако, на пример, се прејадувате на ден за пиење, во остатокот од денот обидете се да го ограничите внесот на калории и да јадете само вистинска храна што е дозволена во избалансиран ден. А од наредниот ден продолжете од каде што сте застанале. Односно, во нашиот случај, следниот ден повторно организирајте си ден за пиење.

Уште еден мал совет: кршете го системот за исхрана и јадете премногу, обидете се да ги одработите калориите што ги внесувате со тренинг. Одлично за џогирање или каква било кардио активност.

Заклучок

Не заборавајте дека ние сме она што го јадеме. Не го фрлајте телото со штетни производи, па потоа да се исцрпувате со диети. Сè мора да биде во ред. Сакајте се себеси и не се закачувајте на комплекси.

Читачка приказна „Како изгубив 18 кг за 2, 5 месеци"Цел живот бев дебела, страдав од вишок килограми. Во продавниците за облека избрав големина L, која се претвори во XL на 25-годишна возраст и продолжи да расте. Можам долго да зборувам за тоа како се обидов да се изборам со моите вишок 30-35 килограми: диети, штрајкови со глад, физичка активност, дури и апчиња и некои заговори. Ефектот беше краткотраен или непостоечки. Накратко, очај, депресија и речиси резигнација со неговата огромна тежина. Но, еден ден наидов на . . . чоколадна лента која помага за слабеење! Не ме чинеше ништо да го пробам - обожавам чоколади. Нарача и јадеше. И тежината се намали! ! Изгледа како мистицизам, но тоа е вистина. Почнав да го проучувам проблемот и разбрав како функционира сето тоа. Девојки пробајте го! За 2, 5 месеци веќе ослабев 18 кг. И продолжувам. Од вас зависи, но не губите ништо освен килограми, секако. Пробајте чоколадо Choco Burn за слабеење за 147 рубли.

Омилени рецепти за исхрана

За ден за пиење

Покрај свежо цедените сокови и кефир, овде можете да уживате во чаша здрав коктел, на пример:

 • 2 банани
 • 1 зрело манго
 • 200 ml вода

Сите состојки измешајте ги во блендер и истурете ги во чаша.

Супа од доматно пире

 1. 200 гр домати, излупени, попарени со врела вода
 2. 1 главица кромид, 1 чешне лук пржени на малку масло
 3. Додадете домати на кромидот, динстајте додека не омекне. Додадете вода, истурете сè во блендер и измешајте со голема брзина.
 4. Украсете со гранче босилек
супа од доматно пире на диета омилена

За ден на зеленчук

Салата од свеж зеленчук

Бела зелка, слатка пиперка, домати, краставица - сè ситно исечкајте, зачинете со сок од лимон и малку маслиново масло.

Кавијар од сквош

 1. Исчистете ги тиквичките. се ренда, се вари во сопствениот сок околу половина час.
 2. Заварете го кромидот и морковот, додавајќи капка масло, измешајте со масата од тиквички, вриете околу 5 минути.
омилен кавијар од сквош на диета

За овошен ден

Печени јаболка со цимет и мед

Измијте ги јаболката, исечете го горниот дел и исечете го јадрото. Истурете една лажичка мед измешан со мелен цимет. Се пече во рерна околу половина час.

Овошна салата

Портокалите, ананасот, кивито, јаболкото исечкајте ги на коцки. Посипете со јогурт со малку маснотии и украсете со гранче нане.

овошна салата на диета

За протеински ден

Сочен варен лосос

Филе лосос (или друга риба по избор) ставете во пластична кеса, ставете во врела вода. Гответе додека не завршите. Истурете сок од лимон.

Пилешко филе во соја сос

 1. Исечете го пилешкото филе на мали парчиња, додадете соја сос и лук. Ставете во фрижидер 30 минути.
 2. Се динста без масло околу 10 минути.
пилешко филе во соја сос на омилена диета

Како да се подобри ефикасноста на диетата

Ако се чувствувате доволно силни, можете да се обидете да создадете уште поголем калориски дефицит за да ја зголемите ефикасноста на диетата. Ако сте ја користеле лесната верзија на диетата, проверете ја строгата верзија. Можно е да се менуваат деновите: тешки и нежни опции.

Додадете спорт. Ова не само што ќе ви помогне да согорите повеќе калории, туку и ќе ве направи посилни и посилни.

вежбање на диета

опција за тешка диета

Поради индивидуалните карактеристики на телото, Омилената диета може да не го даде посакуваниот резултат. Ако тоа се случи, не се обесхрабрувајте. Кога телото ќе се опорави од стрес, можете да пробате друг, повеќетешка опцијаистата диета.

 • Првите два дена се денови за пиење. Дозволено е да се пие само вода и кефир во неограничени количини.
 • Третиот ден е ден на јаболкото. Што да се јаде е јасно од името. Добра алтернатива на јаболката, доколку е потребно, може да бидат портокалите. И, се разбира, не заборавајте за вода за пиење.
 • Четврти, петти, шести ден - пилешко. Деновиве е неопходно да се јаде само варено пилешко без сол и зачини. Пилешките гради се особено добри.
 • Седмиот ден е алкохол. Доста екстремна опција, која, сепак, води до добри резултати. На овој ден можете да пиете суво црвено вино во комбинација со било какви тврди сирења.

Како безбедно да излезете од диетата и да го задржите резултатот

По диетата, дефинитивно ќе изгубите 5-10 килограми вишок. Ова ќе се должи на ограничувањата за храна. Најважно после сета работа е да не се врати омразениот сало. За да го направите ова, треба компетентно да излезете од диетата и последователно да јадете веднаш по диетата.

Почетокот на излезот од диетата ќе биде последниот ден: урамнотежена исхрана. Држете се до оваа диета уште една недела.

Ако првиот ден го преоптоварите телото со хамбургери или пржена храна, тоа веднаш ќе почне да ги акумулира калориите што недостасуваат, претворајќи ги во масти. Сите изгубени кг ќе се вратат со уште поголем волумен.